Sportowiec Roku: Głosujemy na przedstawicieli naszego powiatu

Tomasz Klyta
Nasi przedstawiciele w etapie wojewódzkim
Nasi przedstawiciele w etapie wojewódzkim Stanisław Wawszczak
Zakończyły się eliminacje w plebiscycie "Dziennika Zachodniego” pt. "Sportowiec Roku 2016”. Wybieraliśmy osoby związane ze sportem w 6 różnych kategoriach. Po pierwszym, powiatowym etapie, przyszedł czas na finał wojewódzki. Są w nim przedstawiciele powiatu tarnogórskiego.

W kategorii najlepszego sportowca roku w Tarnowskich Górach zwyciężyła Marta Lubos, zawodniczka TKS Karate, która wyprzedziła biegaczkę Patrycję Kapałę. Młodzieżowym Sportowcem Roku została inna biegacza - Aleksandra Krauze - która wyprzedziła m.in. surfera Jakuba Kuzię o oraz gimnastyczkę Agatę Musioł. Animatorem Sportu Młodzieżowego został Błażej Lubos a najlepszą Młodzieżową Drużyną wybrany został UKS Ruch Radzionków. Z kolei Drużyną Roku został MKS Skarbek Tarnowskie Góry, który wyprzedził KKS Tarnowskie Góry oraz żeńską drużynę Sokoła Radzionków.

W finale wojewódzkim znaleźli się zwycięzcy wszystkich kategorii w 31 powiatach. W przypadku gdy liczba zgłoszeń nie przekroczy trzech, do finału przechodzi jeden laureat. Głosowanie zaplanowane jest od 5 do 27 stycznia. Wesprzyjcie bytomian. 31 stycznia w siedzibie „Dziennika Zachodniego” w Sosnowcu nastąpi posiedzenie Kapituły Plebiscytu, która oficjalnie zatwierdzi wyniki Państwa głosowania na kandydatów.

8 lutego w katowickiej hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników plebiscytu i wręczenie laureatom nagród.