Tarnowiczanka liderem bytomskiej A klasy

Kolejny mecz dopiero 11 września, rywalem będzie Rodło
Kolejny mecz dopiero 11 września, rywalem będzie Rodło Fot. Stanisław Wawszczak
Tarnowiczanka pokonała na własnym boisku LKS Tempo Stolarzowice 2:0 w meczu V kolejki rozgrywek o mistrzostwo bytomskiej A klasy.

Działacze Tarnowiczanki, grającej w ubiegłym sezonie w B klasie już przed rozpoczęciem rozgrywek mówili, że chcieliby odegrać znaczącą rolę w walce o miejsca premiowane awansem do okręgówki. Styl, w jakim wystartowali potwierdza ich zamiary. Tempo Stolarzowice zainkasowało na boisku w repciańskim parku dwie bramki i tarnogórzanie wzbogacili się o kolejne trzy punkty. W pierwszej połowie nasi przeważali, co udokumentowały dwa celne strzały. Tomasz Hanysek strzelił z dystansu w gąszcz nóg obrońców, a piłka niedotknięta wpadła obok zasłoniętego bramkarza do siatki. Kilka minut później Krzysztof Mazur wyłożył piłkę Łukaszowi Dembińskiemu, który z 5 metrów wrzucił ją do siatki.

Po przerwie gości groźnie atakowali, ale stojący w naszej bramce Paweł Sołoducha nie dał się zaskoczyć. Dzięki zwycięstwu Tarnowiczanka została samodzielnym liderem A klasy, wyprzedzając KS Piekary i Orła Koty o 2 punkty. Następne dwa mecze tarnogórzan są przełożone, więc kolejnym rywalem drużyny będzie Rodło, z którym zagrają na wyjeździe dopiero 11 września.

TS TARNOWICZANKA - LKS TEMPO STOLARZOWICE 2:0 (2:0).
BRAMKI: Hanysek (30), Ł. Dembiński (38).