Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zofia Lesiewicz kandydatką na urząd burmistrza Tarnowskich Gór. W programie wyborczym sporo o edukacji, infrastrukturze drogowej i zieleni

Aleksandra Wielgosz
Aleksandra Wielgosz
W środę, 28 lutego odbyła się konferencja prasowa, na której oficjalnie ogłoszono kandydaturę Zofii Lesiewicz na stanowisko burmistrza Tarnowskich Gór.
W środę, 28 lutego odbyła się konferencja prasowa, na której oficjalnie ogłoszono kandydaturę Zofii Lesiewicz na stanowisko burmistrza Tarnowskich Gór. Aleksandra Wielgosz
W środę, 28 lutego na tarnogórskim Rynku odbyła się konferencja prasowa, podczas której oficjalnie ogłoszono kandydaturę Zofii Lesiewicz na fotel burmistrza Tarnowskich Gór z ramienia Koalicji Obywatelskiej i Nowej Lewicy. Obecnie tę funkcję sprawuje Arkadiusz Czech, będący na tym stanowisku od osiemnastu lat.

Prezentacja kandydatki na burmistrza Tarnowskich Gór rozpoczęła się od słów wsparcia ze strony Tomasza Głogowskiego, posła Koalicji Obywatelskiej i Macieja Kopca, senatora z ramienia Nowej Lewicy.

- Zofia Lesiewicz to kandydatka ukierunkowana na człowieka, zaangażowana społeczniczka, przewodnicząca rady dzielnicy Śródmieście w Tarnowskich Górach. Osoba, która potrafi słuchać, która ma wizję Tarnowskich Gór i która tę wizję będzie sukcesywnie prezentować. Jej celem jest żeby miasto było otwarte, przyjazne, z którego tarnogórzanie będą dumni - mówił Tomasz Głogowski.

W podobnym tonie wypowiadał się Maciej Kopiec. W swoim wystąpieniu odwołał się do długoletniej współpracy z kandydatką na urząd burmistrza.

- To zaszczyt móc stanąć obok pani Lesiewicz, którą znam od wielu lat, i z którą blisko współpracuję. Mogę własnym doświadczeniem ręczyć za jej uczciwość. Wiem, że tego w polityce często brakuje. Dziś jako wspólna kandydatka całej rządzącej koalicji reprezentuje to, z czym szliśmy do wyborów w zeszłym roku - mówił Maciej Kopiec.

Program wyborczy kandydatki na burmistrza Tarnowskich Gór

Zofia Lesiewicz, już na samym początku swojego wystąpienia zaznaczyła, że jej program wyborczy w dużej mierze oparty jest na głosach mieszkańców Tarnowskich Gór.

- Spotykam się z państwem każdego dnia i każdy dzień wnosi coś nowego do tego programu. Jednym z jego głównych punktów jest infrastruktura miejska i drogowa, a także bezpieczeństwo. Chcielibyśmy, żeby państwo żyli w bezpiecznym i spokojnym mieście - mówiła Zofia Lesiewicz

Wśród kolejnych założeń programowych jest zwrócenie szczególnej uwagi na aspekt edukacji w mieście.

- Chcielibyśmy, aby dzieci uczyły się w wyremontowanych salach. W klasach nieprzeładowanych, jeśli chodzi o ilość uczniów. Należy wprowadzić nowe technologie, programy, za które nauczyciele będą odpowiednio wynagradzani. Chcemy żeby nauczyciele i uczniowie czuli, że są w ciągłym rozwoju - tłumaczyła Zofia Lesiewicz.

Dalej kandydatka mówiła o głosach mieszkańców dotyczących zieleni i potrzeby przywrócenia jej w przestrzeni miejskiej.

Oficjalne ogłoszenie kandydatury Zofii Lesiewicz

Zofia Lesiewicz z wykształcenia jest technikiem obsługi turystycznej oraz magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Skończyła liczne studia podyplomowe. Pracuje jako nauczycielka i przewodniczka w Zabytkowej Kopalni Srebra. Związana jest z licznymi stowarzyszeniami m.in. Wrazidlok czy Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

- Decyzja o kandydowaniu na burmistrza Tarnowskich Gór wynika z mojego pragnienia dalszego zaangażowania się w rozwój miasta oraz realizacji projektów społecznych na rzecz mieszkańców. Moje bogate doświadczenie zawodowe, umiejętności interpersonalne oraz głęboka więź z lokalną społecznością stanowią solidną podstawę do sprawowania funkcji burmistrza, z myślą o budowaniu jeszcze lepszego i bardziej dynamicznego środowiska dla wszystkich mieszkańców Tarnowskich Gór - czytamy na stronie internetowej kandydatki na burmistrza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnowskiegory.naszemiasto.pl Nasze Miasto