KRÓTKO: Hokeistki Ósemki Tarnowskie Góry przygotowują się do młodzieżowej olimpiady

Bramkarka Aleksandra Zych jest pewnym punktem Ósemki Tarnowskie Góry
Bramkarka Aleksandra Zych jest pewnym punktem Ósemki Tarnowskie Góry Stanisław Wawszczak
Dziewczęca drużyna hokeja na trawie Ósemki Tarnowskie Góry wzięła udział w sparingowym turnieju przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży.

Młode hokeistki tarnogórskiej Ósemki wzięły udział w miniony weekend w międzynarodowym turnieju Lato 2011 w ramach przygotowań do startu w finałach ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. W turnieju rozgrywanym na boisku ze sztuczną trawą w Siemianowicach Śl. wystartowało 6 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców. Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce za zespołami Hokej-Start Brzeziny, MKS Siemianowice i ULKS Dwójka Nysa.

W pojedynku o miejsce na podium tarnogórzanki przegrały z ULKS Nysa 1:0. Jedyna bramka padła na początku pierwszej połowy po składnej akcji przeciwniczek. Kolejne gole nie już padły, głównie za sprawą dobrze broniącej Aleksandry Zych. Ola obroniła dwa rzuty karne i przytomnie interweniowała podczas licznie wykonywanych przez przeciwniczki krótkich rzutów rożnych. W drugiej połowie spotkania nasze hokeistki prowadziły otwartą grę, często przedostając się do półkola Nysy. Na zakończenie turnieju nasze po bramkach Klaudii Klyty i Natalii Tobolik pokonały UKS Orient II Łozina.

We wtorek Ósemka wyjeżdża do Gąsawy na turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Drużyny rozegrają najpierw eliminacje w dwóch grupach. W naszej zagrają jeszcze MKS Siemianowice i LKS Rogowo. – Moje zawodniczki zagrają na olimpiadzie po raz pierwszy. Pojedynki w Siemianowicach pokazują, że zespół robi stale postępy. Nasze szanse na grę o podium są niewielkie, ale tanio skóry nie sprzedamy – mówi Andrzej Miskiewicz, trener Ósemki.