KRÓTKO: Orzeł Nakło Śląskie lepszy od Piasta Ożarowice w lidze okręgowej [ZDJĘCIA]

Orzeł Nakło Śl. pokonał Piasta Ożarowice 5:1 w meczu V kolejki rozgrywek o mistrzostwo katowickiej gr. II ligi okręgowej.

Oba zespoły zagrały ze sobą w lidze pierwszy raz od wielu lat. Orzeł, grający przez kilkanaście ostatnich sezonów w grupie IV, dopiero w tym sezonie został przydzielony do grupy II.

Pierwsza połowa przebiegała przy przewadze gospodarzy, którzy nie potrafili wykorzystać stuprocentowych okazji na strzelenie bramki. Dopiero w 44 minucie nakielczanie, grający po kontuzji Rafała Zientka w osłabieniu, przechwycili źle podaną piłkę w polu karnym i Szymon Gawliński bez większych trudności pokonał bramkarza ożarowiczan. Chwilę potem goście wykorzystali moment zawahania się obrońców gospodarzy i wyrównali stan spotkania.

Po przerwie Orzeł przyśpieszył, jego piłkarze grali zdecydowanie, walcząc o każdą piłkę do końca. Ta presja przyniosła gospodarzom kolejne bramki. Najpierw Gawliński strzelił na 2:1, a kilka minut później Balawender mocnym strzałem z dystansu pokonał Mateusza Machurę po raz trzeci. Z kolejnych okazji Nakło wykorzystało jeszcze dwie, co dało końcowy wynik 5:1.

– Dzisiaj zdobyłem kolejne dwie bramki i pięcioma trafieniami prowadzę w klubowej statystyce króla strzelców. Na treningach ćwiczymy różne warianty gry kombinacyjnej i dzisiaj wszystko nam wychodziło. Myślę, że zagraliśmy dobre zawody, a spotkanie podobało się kibicom – mówił po meczu uradowany Gawliński. Orzeł po pięciu kolejkach nadal zajmuje trzecie miejsce w tabeli, tuż za prowadzącymi AKS Niwka Sosnowiec i Gwarkiem Tarnowskie Góry. Piast z dorobkiem 3 pkt. jest 14.

LKS ORZEŁ NAKŁO ŚL. – LKS PIAST OŻAROWICE 5:1 (1:1)
BRAMKI: Gawliński (44, 51), Balawender (55, 75), Ł. Skiba (88) – Kańtoch (45)

ORZEŁ: Dominik Sobel –Robert Mokrus, Adam Wałek, Grzegorz Skowronek, Marek Mik - Paweł Sowa (79, Sebastian Sprot), Mariusz Balawender (79, Adam Sarnecki), Damian Bański (66, Ryszard Osmulski), Mateusz Skiba – Rafał Zientek (44, Łukasz Skiba), Szymon Gawliński.

PIAST: Mateusz Machura – Łukasz Przysło, Krzysztof Wyszyński, Konrad Łuszcz, Adrian Usarek (60, Sebastian Brzoza) – Łukasz Juzoń, Kamil Stuczeń, Damian Dróżdż (55, Marcin Kocot), Tadeusz Bąbik – Mateusz Haraziński (75, Mateusz Gubała), Dawid Kańtoch.