KRÓTKO: X Mistrzowstwa Radzionkowa w Żeglarstwie [ZDJĘCIA]

SZEN
Radzionkowski MOSiR zorganizował na zalewie w Przeczycach jubileuszowe mistrzostwa w żeglarstwie. Wygrała je osada Jacka Gonery.

W jubileuszowych X mistrzostwach żeglarskich Radzionkowa wzięła udział rekordowa ilość załóg. W sumie rywalizowało 18 ekip. Tym razem zawody zostały rozegrane w miniony weekend na zalewie w Przeczycach w powiecie będzińskim przy upalnej, lecz wietrznej pogodzie, co sprzyjało żeglarzom.

Aby wyłonić najlepsze osady trzeba było rozegrać aż 24 wyścigi. - W zawodach wzięło udział aż 18 załóg w większości z Radzionkowa i okolicznych miast, ale byli również uczestnicy z Krakowa czy Warszawy. Do dyspozycji zawodników było 6 jachtów klasy Omega. Wszystkie załogi podzielono na trzy grupy po 6 osad. Każda osada płynęła w eliminacjach aż 6 razy za każdym razem na innym jachcie. Z każdej grupy do wyścigów finałowych awansowały 2 osady. Finały to kolejne 6 wyścigów z udziałem 6 najlepszych załóg - relacjonuje Marian Prodlik, dyrektor radzionkowskiego MOSiR-u.

Emocji nie brakowało i do końca ważyły się losy I miejsca. Ostatecznie wygrała katowicko-chorzowska osada „Pyszczaków” w składzie Krzysztof Nowak, Ewa Nowak, Anna Pawlik-Gonera. Jej sternikiem był Jacek Gonera. Drugie miejsce zajęły radzionkowskie „Piranie” na czele z Adamem Szydło, zaś trzecie „Mameluki” Krzysztofa Klakli, także z Radzionkowa. Kolejne trzy miejsca za podium zajęły osady: „Żaglic” Marcina Spędzi, „Halibutów” Andrzeja Kowalczyka oraz „Troci: Grzegorza Widawskiego”.

Dyrekcja MOSiR-u, która organizuje regaty, prowadzi też klasyfikację generalną regat. Po 10 mistrzowskich zawodach prowadzą osady, których kapitanem był Andrzej Kowalczyk. To jedyna osada, która wzięła udział we wszystkich regatach i zdobyła już 40 pkt. Drugi jest Jacek Gonera, którego załogi po 7 regatach mają na koncie 33 pkt. Osady Grzegorza Widawskiego, po 6 startach, uzbierały w sumie 25 pkt.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe