Rozpoczęła się Tarnogórska Spartakiada Dzielnic 2011

Rywalizacja tarnogórskich dzielnic w różnych dyscyplinach w ramach spartakiady nabiera tempa. Piłkarski turniej wygrał znów Pniowiec!

Reprezentacja tarnogórskiej dzielnicy Pniowiec pokonała Bobrowniki – Piekary Rudne w finale turnieju o tytuł mistrza XVI Spartakiady dzielnic Tarnowskich Gór w piłce nożnej. Do turnieju zgłosiło się osiem drużyn, przy czym zespoły z Lasowic i Osady Jana nie przyjechały na mecze eliminacyjne.

Grupy eliminacyjne wygrały Śródmieście-Centrum i Bobrowniki, potem dwa pierwsze zespoły z obu grup spotkały się w meczach półfinałowych. Najpierw Sowice przegrały z Bobrownikami w rzutach karnych, a potem po dogrywce Śródmieście z Pniowcem 3:1. W regulaminowym czasie gry było 1:1. Przegrani zagrali o trzecie miejsce. Zwycięzcą tego pojedynku zostało Śródmieście Centrum.

Zwycięzcy półfinałów zagrali o tytuł mistrza w minioną niedzielę na boisku tarnogórskiego Gwarka. Od pierwszych minut na boisku przeważali gracze z Bobrownik, ale wyraźnie brakowało im szczęścia w sytuacjach podbramkowych. W 15 minucie przeciwników uratowała poprzeczka i słupek. Tymczasem Pniowiec groźnie kontratakował i po jednej z takich akcji piłka wyszła na rzut rożny. Wykonywał go Jerzy Siwy, który celnym rogalem ulokował piłkę w siatce Bobrownik. Po przerwie Bobrowniki zdecydowanie ruszyły na bramkę rywali i w po upływie 15 minut Daniel Kancel strzałem z dystansu wyrównał stan meczu. Do końca spotkania wynikł nie uległ zmianie, bramka nie padła też w dogrywce. O tytule mistrza zadecydował konkurs rzutów karnych, który wygrali piłkarze Pniowca 4:3. Tym samym reprezentacja tej dzielnicy obroniła tytuł sprzed roku.

Wyniki turnieju piłki nożnej: 1. Pniowiec – 13 pkt., 2. Bobrowniki Śl. - Piekary Rudne – 11 pkt., 3. Śródmieście - Centrum – 9 pkt., 4.Sowice – 8 pkt., 5 - 6. Stare Tarnowice i Strzybnica po 7 pkt.

PNIOWIEC – BOBROWNIKI PIEKARY RUDNE 1:1 (0:0), rzuty karne 4:3.

PNIOWIEC: Teodor Rzepczyk, Adam Kwieciński, Krzysztof Siwy, Remigiusz Rzepczyk, Karol Krupa, Adam Łysik, Tomasz Kochel, Przemysław Burzyk, Marek Cyroń, Robert Wolnik, Jerzy Siwy, Patryk Rzepczyk, Stefan Łysik, Łukasz Kubanek, Kamil Wolnik
BOBROWNIKI: Krzysztof Brzezina, Łukasz Wikarek, Grzegorz Kaczmarczyk, Marek Wieczorek, Adam Hoika, Mariusz Dąbrowski, Łukasz Żak, Arkadiusz Zawielak, Jarosław Kasza, Rafał Kaczmarczyk, Jacek Tomala, Stanisław Kłaczek, Mirosław Brynkus, Grzegorz Czernecki, Grzegorz Porwik, Krystian Kłaczek, Daniel Kancel.

Po dwóch konkurencjach, wędkarstwie i piłce nożnej w klasyfikacji ogólnej spartakiady dzielnic prowadzą Sowice 19 pkt., przed Pniowcem i Bobrownikami Śl.- Piekary Rudne po 18 pkt. Dalsze miejsca zajmują kolejno Strzybnica, Stare Tarnowice, Śródmieście – Centrum, Lasowice, Rybna i Osada Jana.