Tenis stołowy: Zawodnicy Skarbka Tarnowskie Góry pokonali Sokoła Orzesze

Stanisław Wawszczak
Tenisiści II-ligowego Skarbka Tarnowskie Góry pokonali Sokoła Orzesze 6:4. Zdobyte punkty zapewniły już naszym pingpongistom ligowy byt.

MKS Skarbek Tarnowskie Góry pokonał na własnej sali MKS Sokół Orzesze 6:4 w meczu XIX kolejki rozgrywek o mistrzostwo II ligi mężczyzn w tenisie stołowym. Nasz zespół w rundzie rewanżowej gra w dolnej części tabeli o miejsca 9-16.

Poprzedni pojedynek zakończył się przegraną na własnej sali z MOSiR-em Mysłowice, jednym z outsiderów rozgrywek, więc ewentualne zwycięstwo z niżej notowanym Sokołem był okazją na odbudowanie się drużyny. Tymczasem zaczęło się niedobrze.

Po pierwszej serii gier pojedynczych gości prowadzili 3:1. Najpierw przegrał Robert Abramowicz z Piotrem Czyrną 1:3. Co prawda potem grający na I stole Marek Bartusik wygrał w pięciosetowym pojedynku z Sebastianem Mrozikiem, ale następne mecze tarnogórzanie przegrali.

Mateusz Kaszuba, jeden z najlepszych naszych pingpongistów nieoczekiwanie przegrał z Markiem Tkoczem 3:1. W drugim secie prowadził 10:7 i przegrał go do 13. Trzeciego wygrał 11:2, ale kolejnego przegrał i goście objęli prowadzenie.

Ostatni przed deblami singiel rozgrywał Aleksander Stawicki. Prowadził już 2:1 w setach, ale ostatecznie przegrał 3:2. Na szczęście deble były popisem naszych zawodników. Bartusik z Kaszubą gładko wygrali 3:0, a Stawicki z Abramowiczem 3:1.

Wygrana tego drugiego debla była miłą niespodzianką, gdyż tarnogórzanie rzadko oba deble rozstrzygają na swoją korzyść. Druga seria singli była bardzo emocjonująca. Najpierw swój mecz wygrał Bartusik, potem w morderczym pojedynku kolejny punkt zdobył Abramowicz.

Zwycięstwo dał Skarbkowi Kaszuba pokonując Mrozika 3:1. Co prawda pierwszego seta tarnogórzanin przegrał do 6, potem jednak skoncentrował się i kolejne sety wygrał do 8. Wynik 6:3 dla Skarbka.

I choć mecz zakończył przegrany pojedynek Stawickiego, to wygrana Skarbka stała się faktem. Mecz stał na wysokim poziomie, szczególnie na pierwszym stole i przysporzył kibicom sporo emocji.

– Zdobyłem dzisiaj komplet punktów, więc są powody do radości. Losy meczu odwróciły wygrane deble. Gram debla z Mateuszem już od dłuższego czasu, on jest leworęczny, więc się znakomicie uzupełniamy – mówi Bartusik.

– Dzisiaj jakoś ciężko mi się grało. Mamy jednak kolejne, cenne dwa punkty i możemy spokojnie ligę dograć do końca – dodaje Kaszuba. Indywidualnie Kaszuba przygotowuje się do startu w mistrzostwach Polski.

– W mistrzostwach Śląska młodzieżowców zająłem drugie miejsce i to dało mi kwalifikację do mistrzostw Polski. Trenuję już dziewiąty rok i będzie to mój pierwszy start w tak poważnej imprezie ogólnopolskiej – cieszy się Mateusz. Mistrzostwa Polski młodzieżowców rozpoczynają się dzisiaj w Brzegu Dolnym.

Tarnogórzanie zajmują w tabeli miejsce 10, a kolejne ligowe spotkanie rozegrają na wyjeździe z Naprzodem Borucin 1 kwietnia.

Swoją kolejkę rozgrywek o mistrzostwo II ligi rozegrały też pingpongistki Skarbka. Nasze dziewczyny pokonały Halembiankę Ruda Śl. 10:0 i zajmują bezpieczną, 11 lokatę w tabeli.

MKS SKARBEK TARNOWSKIE GÓRY – MKS SOKÓŁ ORZESZE 6:4 SKARBEK: Robert Abramowicz (1,5 pkt.), Marek Bartusik (2,5), Mateusz Kaszuba (1,5), Aleksander Stawicki (0,5).