Trzecie z rzędu zwycięstwo Gwarka Tarnowskie Góry

Stanisław Wawszczak
Krzysztof Kucharczyk miał kilka dobrych sytuacji na strzelenie bramki
Krzysztof Kucharczyk miał kilka dobrych sytuacji na strzelenie bramki Fot. Stanisław Wawszczak
Gwarek Tarnowskie Góry pokonał na własnym boisku MKS Milenium Wojkowice 2:0 w meczu IX kolejki rozgrywek o mistrzostwo ligi okręgowej gr. II. Tarnogórzanie zaczęli sezon od dwóch porażek, z Unią Dąbrowa Górnicza i Ciężkowianką Jaworzno.

Potem jednak w każdym spotkaniu zdobywali punkty, więc na świeżo wyremontowanym stadionie Gwarka pojawiło się sporo kibiców. I tym razem piłkarze ich nie zawiedli. Mecz rozpoczął się od nieustannych ataków gości, ale po kilkunastu minutach gospodarze opanowali środek boiska i zaczęli stwarzać pod bramką przeciwnika groźne sytuacje. Pierwszą bramkę mógł zdobyć Janusz Barański, potem bliski jej zdobycia był Krzysztof Kucharczyk, a w 26 minucie po strzale Dawida Zdrala bramkarz Milenium z trudem wybił piłkę na rzut rożny. W narożniku futbolówkę ustawił sobie Sebastian Foszmańczyk i wrzucił przed bramkę gości, a tam wyskoczył do niej Marcin Stanecki i głową ulokował w siatce. Po przerwie przyjezdni znowu próbowali narzucić swój styl gry, ale miejscowi umiejętnie wybijali ich z rytmu. Wynik meczu ustalono w końcówce, po znakomitej akcji dwójkowej świeżo wprowadzonych do gry piłkarzy Gwarka. Piłkę prawą stroną podciągnął Marcin Kostka, zacentrował do wbiegającego w pole karne Michała Kulasa, a ten z bliska wpakował ją do siatki.

- Pomimo radości ze zwycięstwa, będziemy nadal pracować nad poprawieniem skuteczności pod bramką przeciwnika - mówi Jarosław Bryś, trener Gwarka. Po IX kolejce tarnogórzanie awansowali w tabeli na trzecie miejsce. Pojutrze wyjazdowy mecz z outsiderem tabeli, Orkanem Dąbrówka.

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY - MKS MILENIUM WOJKOWICE 2:0 (1:0)

BRAMKI: Stanicki (26), Kulas (85)

GWAREK: Grzegorz Homel - Ireneusz Poloczek, Marcin Wujek, Marcin Stanicki, Krzysztof Sosinka - Łukasz Gałęziok (75, Rafał Melicki), Sebastian Foszmańczyk (75, Marcin Kostka), Sebastian Majecki, Dawid Zdral - Janusz Barański (70, Adam Kowol), Krzysztof Kucharczyk (72, Michał Kulas).