Unia Świerklaniec podzieliła sie punktami ze Spartą Tworóg [ZDJĘCIA]

Unia Świerklaniec zremisowała na własnym boisku ze Spartą Tworóg 1:1 w meczu VI kolejki rozgrywek o mistrzostwo bytomskiej A klasy.

W ostatnich dwóch spotkaniach, z Czarnymi Kozłowa Góra i Odrą Miasteczko, Unia zdobyła komplet punktów, więc miejscowi kibice słusznie oczekiwali zwycięstwa nad niżej usytuowanym w tabeli rywalem. Pierwsza połowa zdawała się potwierdzać te oczekiwania, bo gospodarze już w 7 minucie objęli prowadzenie. Krzysztof Chęciński przechwycił piłkę źle odbitą głową przez obrońcę Sparty i z bliska ulokował ją w siatce przeciwników. Kilka minut później strzelec bramki miał kolejną, stuprocentową okazję na celny strzał, ale tym razem się nie udało. Unia do przerwy przeważała, ale kolejna bramka nie padła.

W drugiej połowie meczu do głosu doszli piłkarze gości, przeprowadzając kilka groźnych kontrataków, zakończonych rzutami rożnymi. Po jednym z nich, mocnym strzałem z 25 metrów popisał się Przemysław Brol. Piłka poszybowała w stronę bramki, a zasłonięty przez własnych obrońców bramkarz Unii nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. Ośmieleni goście mieli jeszcze kilka okazji na zdobycie drugiego gola, ale kierowana przez Ireneusza Domogałę obrona Unii, nie dała się więcej razy zaskoczyć.

- Szkoda, do przerwy mogliśmy prowadzić pięcioma bramkami i spokojnie wygrać to spotkanie. Niestety, opadliśmy z sił, a na dodatek w dzisiejszym meczu nie mogło zagrać pięciu podstawowych zawodników. I skończyło się remisem. Jesteśmy jednak nadal w czołówce tabeli, do tej pory nie ponieśliśmy jeszcze porażki – mówił po meczu Mirosław Dawid, trener Unii. W tabeli A klasy prowadzi Sokół Orzech 14 pkt., wyprzedzając jednym punktem Górnika Bobrowniki. Unia z 10 pkt. jest szósta, a Sparta z 8 pkt. dziewiąta. Tabelę zamyka zbrosławicka Drama ze skromnym dorobkiem 1 pkt.

UNIA ŚWIERKLANIEC – SPARTA TWORÓG 1:1 (1:0)
BRAMKI: Chęciński (7) – P. Brol (62)

UNIA: Piotr Kaszny – Ireneusz Domogała, Patryk Reszke (75, Mariusz Swęd), Dawid Urbańczyk, Damian Operskalski (85, Przemysław Kamiński) – Łukasz Posiewała, Piotr Wyderka (87, Sebastian Garczarczyk), Szymon Jagiełło, Mirosław Dawid – Paweł Karwat, Krzysztof Chęciński.

SPARTA: Bogdan Brol – Przemysław Brol, Krzysztof Fuchs, Krzysztof Sobotta (80, Rafał Sobania), Adam Gluch (40, Robert Klak) – Marek Żelosko, Sebastian Sołtys, Karol Mielczarek, Andrzej Gliwa (46, Tobiasz Janiga) – Waldemar Żelosko, Marcin Szwinge (70, Grzegorz Pysik).