Wojsko sprzedaje... mieszkania! Od kawalerki po apartament nad morzem! Sprawdź oferty - CENY i ZDJĘCIA.

Tomasz Borówka
Tomasz Borówka
Sprawdź jakie mieszkania można kupić. Kliknij w kolejne zdjęcie >>>
Wojsko sprzedaje mieszkania. Agencja Mienia Wojskowego organizuje przetargi m.in. na nieruchomości, w tym własnie mieszkania. Na byłych wojskowych osiedlach nieraz oferowane są mieszkania w bardzo atrakcyjnych cenach poniżej rynkowych. Są to często obiekty w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, w pobliżu lasu, gór, a nawet nad morzem. Zobaczcie mieszkania z oferty AMW. Kawalerki, mieszkania kilku pokojowe i apartamenty.

Wojsko sprzedaje... mieszkania! Od kawalerki po apartament nad morzem!

Agencja Mienia Wojskowego wystawia na przetarg mieszkania w blokach i innych domach użytkowanych przez rozwiązane już bądź przeniesione w inny rejon Polski jednostki Wojska Polskiego. W związku z tym wiele z tych mieszkań znajduje się w bardzo atrakcyjnych lokacjach, ponieważ jednostki WP dyslokowano w znacznej części w rejonach przygranicznych. Stąd w ofercie AMW znajdują się m.in. mieszkania na Dolnym Śląsku (w tym w udetach), na Ziemi Lubuskiej oraz na Pomorzu - przykładowo w Gdańsku, Gdyni i Koszalinie.

Zobacz w galerii ofertę mieszkań na sprzedaż AMW

Wojsko sprzedaje... mieszkania! Od kawalerki po apartament n...

Sprzedaż nieruchomości przez Agencję Mienia Wojskowego regulują w szczególności przepisy:

 • ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 z późn. zm.)
 • rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 września 2016 r. w sprawie sprzedaży lokali mieszkalnych przez Agencję Mienia Wojskowego (Dz.U.2016.1640) – w przypadku lokali mieszkalnych zbywanych na rzecz osób uprawnionych,
 • Ustawa z dnia 8 lipca 2005 r. o realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej (j.t. Dz. U. z 2017 r. poz. 2097).

Zakup nieruchomości w trybie przetargowym uregulowany jest w szczególności przepisach:
ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 z późn. zm.)

Przetarg może być zorganizowany w formie:

 1. przetargu ustnego nieograniczonego;
 2. przetargu ustnego ograniczonego;
 3. przetargu pisemnego nieograniczonego;
 4. przetargu pisemnego ograniczonego.

Podstawową formą przetargu stosowaną przez Agencję Mienia Wojskowego jest przetarg ustny nieograniczony. Forma ta pozwala na uczestnictwo w przetargu nieograniczonej liczby zainteresowanych podmiotów, a ponadto charakteryzuje się stosunkowo prostym trybem i przejrzystością procedury (licytacja według zasady „kto da więcej”).

Przetargi organizują Dyrektorzy Oddziałów Regionalnych AMW, którzy w szczególności powołują komisję do przeprowadzenia przetargu.

Uczestnik przetargu zobowiązany jest spełnić warunki wskazane w ogłoszeniu o przetargu, a w szczególności wpłacić wadium w terminie wskazanym w tym ogłoszeniu.

Osoby, którym przysługuje prawo do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej w wyniku wypędzenia z byłego terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub jego opuszczenia w związku z wojną rozpoczętą w 1939 r., zwalnia się z obowiązku wniesienia wadium w wyznaczonym w ogłoszeniu o przetargu terminie, jeżeli zgłoszą uczestnictwo w przetargu, przedstawią oryginał zaświadczenia lub decyzji potwierdzającej prawo do zaliczenia wartości nieruchomości pozostawionych poza obecnymi granicami państwa polskiego oraz złożą pisemne zobowiązanie do uiszczenia kwoty równej wysokości wadium ustalonego w razie uchylenia się od zawarcia umowy.

Szczegółowe informacje na temat nieruchomości oferowanych w przetargu oraz warunki uczestnictwa w przetargu zawierają ogłoszenia o przetargach.

Przetarg AMW: Wojsko sprzedaje mieszkania

Ogłoszenia o przetargach - dostępne są w zakładce „Przetargi nieruchomości.”

O zakup nieruchomości w trybie bezprzetargowym mogą ubiegać się podmioty określone w art. 37 ust 2, 3 i 3 a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 z późn. zm.). Wystąpienia w sprawie bezprzetargowego zakupu nieruchomości należy kierować do Dyrektora właściwego Oddziału Regionalnego.

Sprzedaż lokali mieszkalnych na rzecz osób uprawnionych (na rzecz osób, którym przydzielono lokal) odbywa się na podstawie przepisów art. 76-84 ustawy z dnia 10 lipca 2015 r. o Agencji Mienia Wojskowego (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 2308) oraz rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 września 2016 r. w sprawie sprzedaży lokali mieszkalnych przez Agencję Mienia Wojskowego (Dz.U.2016.1640).

Prawo do nabycia lokalu mieszkalnego innego niż kwatera i kwatera internatowa przysługuje osobom zajmującym ten lokal mieszkalny na podstawie tytułu prawnego ustanowionego w drodze decyzji administracyjnej albo umowy najmu na czas nieoznaczony.

Warunkiem sprzedaży lokalu jest jego umieszczony w rocznym planie sprzedaży lokali mieszkalnych przez Dyrektora Oddziału Regionalnego AMW.

Nie mogą być zbywane lokale mieszkalne:

 • znajdujące się w budynkach oddanych do użytku po dniu 30 czerwca 2004 r.;
 • stanowiące kwatery;
 • stanowiące kwatery internatowe;
 • zajmowane na podstawie umów najmu zawartych na czas oznaczony.

Wojsko sprzedaje... mieszkania! Od kawalerki po apartament n...

Lokale mieszkalne, o których mowa w pkt 1 lub 4 (powyżej) , mogą być zbyte po uzyskaniu zgody Ministra Obrony Narodowej.

Zasady stosowania pomniejszeń (bonifikat) przy zakupie lokali mieszkalnych przez osoby uprawnione określa art. 79 ustawy z dnia 10 lipca 2015 r. o Agencji Mienia Wojskowego (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 2308).

Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców odbywa się na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (j.t. Dz. U. z 2017 r. poz. 2278)

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca wymaga zezwolenia. Zezwolenie jest wydawane, w drodze decyzji administracyjnej, przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, jeżeli sprzeciwu nie wniesie Minister Obrony Narodowej, a w przypadku nieruchomości rolnych, jeżeli sprzeciwu również nie wniesie minister właściwy do spraw rozwoju wsi.

Wyjątki od konieczności uzyskania przez cudzoziemca zezwolenia na nabycie nieruchomości na terenie Rzeczypospolitej Polskiej wskazuje art. 8 ust 1, 2 i 2a ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców ((j.t. Dz. U. z 2017 r. poz. 2278). W szczególności Nie jest wymagane uzyskanie zezwolenia przez cudzoziemców, będących obywatelami lub przedsiębiorcami państw - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym albo Konfederacji Szwajcarskiej, z wyjątkiem nabycia:

 • nieruchomości rolnych i leśnych, przez okres 12 lat od dnia przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej;
 • drugiego domu, przez okres 5 lat od dnia przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej.

Czytaj także

Kiedy dostaniesz pieniądze za rozliczenie PIT? To zależy od Ciebie.

Wideo

Materiał oryginalny: Wojsko sprzedaje... mieszkania! Od kawalerki po apartament nad morzem! Sprawdź oferty - CENY i ZDJĘCIA. - Gliwice Nasze Miasto

Komentarze 6

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jola
7 lutego, 14:50, Jola:

Ja kupiłam w tym roku apartament nad morzem przez apartamentyrowy.pl i jestem bardzo zadowolona z tego. Wybraliśmy naszą ulubioną miejscowość Rowy i udało się kupić apartament 200 metrów od plaży i pięknego Partu Narodowego. Będziemy tam jeździć z całą rodziną i przyjaciółmi bo jest pięknie.

7 lutego, 14:51, Wisław:

Widziałem ich ofertę. Jest Pani zadowolona z tego apartamentu?

Zdecydowanie tak! Jest pięknie, zachęcam do popatrzenia na ofertę. Jest bardzo kusząca.

W
Wisław
7 lutego, 14:50, Jola:

Ja kupiłam w tym roku apartament nad morzem przez apartamentyrowy.pl i jestem bardzo zadowolona z tego. Wybraliśmy naszą ulubioną miejscowość Rowy i udało się kupić apartament 200 metrów od plaży i pięknego Partu Narodowego. Będziemy tam jeździć z całą rodziną i przyjaciółmi bo jest pięknie.

Widziałem ich ofertę. Jest Pani zadowolona z tego apartamentu?

J
Jola

Ja kupiłam w tym roku apartament nad morzem przez apartamentyrowy.pl i jestem bardzo zadowolona z tego. Wybraliśmy naszą ulubioną miejscowość Rowy i udało się kupić apartament 200 metrów od plaży i pięknego Partu Narodowego. Będziemy tam jeździć z całą rodziną i przyjaciółmi bo jest pięknie.

O
Olin

nie, wystarczy zapisać się do wojska i już możesz kopic w okazyjnej cenie.

L
Lalaland

Na pewno jest jakiś w tym chaczyk

q
qustav

Za pół ceny kupią notable i deweloperzy.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3