Klęska hokeistów Kolejarza Gliwice w Tarnowskich Górach

Ósemka grała w niebieskich strojach, a Kolejarz w biało-pomarańczowych
Ósemka grała w niebieskich strojach, a Kolejarz w biało-pomarańczowych Krzysztof Szendzielorz
Tylko pierwsza połowa sobotniego II-ligowego meczu hokeja na trawie pomiędzy Ósemką Tarnowskie Góry i Kolejarzem Gliwice była wyrównana. Gliwiczanie ponieśli ostatecznie na wyjeździe sromotną klęskę.

UKHT Ósemka Tarnowskie Góry pokonała na własnym boisku Kolejarza Gliwice 7:1 w meczu IX kolejki rozgrywek o mistrzostwo II ligi hokeja na trawie. Tarnogórscy laskarze, walczący od kilku lat o powrót do grona pierwszoligowców, znowu stoją przed szansą na grę w barażach o wejście I ligi.

Po rundzie jesiennej Ósemka prowadziła w tabeli, wyprzedzając jednym punktem MKS Siemianowice. To dobrze rokuje, bo do baraży wejdą dwa pierwsze zespoły II ligi. Wiosnę Ósemka rozpoczęła od zwycięstwa z Mustangami Michałkowickimi 3:2, potem przyszła nieoczekiwana porażka z MKS Siemianowice 2:1, która zepchnęła ich na drugie miejsce.

W meczu z Kolejarzem z powodów osobistych zabrakło Rafała Sołtysika, lidera rywalizacji o tytuł króla strzelców Ósemki. Jego koledzy, choć od pierwszych minut gry mieli przewagę na boisku, nie potrafili jednak udokumentować jej bramkami. Kilka niewykorzystanych sytuacji Przemysława Gołębiowskiego, kapitana zespołu zemściło się w 20 minucie. Przeprowadzający sporadyczne ataki goście, zakończyli jeden z nich celnym strzałem i objęli prowadzenie. Wtedy tarnogórzanie poderwali się. Po pięciu minutach było już 1:1, a tuż przed przerwą drugą bramkę dla tarnogórzan strzelił Adam Zimnicki.

Po przerwie Ósemka pokazała na boisku, że jest jednym z faworytów do wejścia do grupy barażowej. W ciągu kilkunastu minut gry zaaplikowali gościom kolejnych pięć goli i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Kolejne spotkanie Ósemka zagra 15 maja w Siemianowicach z Mustangami, potem za tydzień podejmą u siebie o godz. 15 MKS Siemianowice i rozgrywki zakończą 29 maja meczem na własnym boisku o godz. 16 z Kolejarzem.

W cieniu walki pierwszego zespołu o awans do I ligi są znakomite występy drużyny młodzików Ósemki. Młodzi laskarze wygrali zimą Halową Śląska Ligę młodzików, a obecnie prowadzą w rozgrywkach o puchar marszałka województwa śląskiego Adama Matusiaka. Czekamy również na pierwsze wiosną mecze drużyny dziewczyn, której występ w tegorocznych finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jest już pewny. Zespół prowadzony przez Andrzeja Miśkiewicza trenuje od roku i cieszy się sporą sympatią kibiców.

UKHT ÓSEMKA TARNOWSKIE GÓRY – KKS KOLEJARZ GLIWICE 7:1 (2:1)

BRAMKI: Śpiewok (31, 65), Zimnicki (33, 60), Cieślik (53), Wilczęga (55), Lech (58) – Zdanowicz 25

ÓSEMKA: Arkadiusz Zych, Wojciech Karwath, Dariusz Masłyka, Tomasz Lech, Piotr Śpiewok, Wojciech Smoła, Adam Cieślik, Przemysław Gołębiowski, Adam Zimnicki, Tomasz Wilczęga, Kamil Langer.