Ruch Radzionków - ŁKS Łódź 1:0 [ZDJĘCIA]. Sensacyjne zwycięstwo Cidrów

Michał Wieczorek, ivan
Damian Jędrusiński, Ekstraklasa.net
Sensacyjnie zakończyło się spotkanie Ruchu Radzionków z ŁKS-em Łódź. Cidry pokonały lidera zaplecza Ekstraklasy 1:0! Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Adrian Światek w 64 minucie gry.

ŁKS przez 90 minut bił głową w mur i z Bytomia, gdzie leży stadionu Ruchu, wyjeżdża bez punktów. Bohaterem spotkania został były piłkarz ŁKS Adrian Świątek, który zdobył zwycięską bramkę.

Świątek półtora roku temu był najskuteczniejszym piłkarzem łódzkiego zespołu. Wtedy władze klubu nie potrafiły zatrzymać go w klubie. Dziś Świątek zemścił się na swoim byłym klubie, strzelając zwycięską bramkę w 64. minucie meczu.

W ekipie gości słabo spisał się wracający po kontuzji Marcin Mięciel. Dużo lepiej prezentował się Jakub Kosecki, ale goście nie potrafili rozbić defensywy Cidrów. Gospodarze mieli, szczególnie w drugiej połowie, więcej okazji na zdobycie gola. Wykorzystali jedną i niespodzianka stała się faktem.
Tym samym przed szansą na objęcie fotelu lidera 1 ligi stanie Podbeskidzie Bielsko-Biała, które w sobotę zagra z Pogonią Szczecin.