Ciderplas: play offy za nami. Znamy finalistów turnieju

Ciderplas 2016: za nami fazy play - off
Ciderplas 2016: za nami fazy play - off Stanisław Wawszczak
W minioną niedzielę zakończyły się play-offy Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Ciderplas 2016. Awans do finałów wywalczyły zespoły Sans Blague, My Team i Diamonds Tychy w lidze kobiecej oraz Kadra Bobrek Bytom, Nomax Piekary Śl. i Lasowice w lidze męskiej.

Runda II play-off była niezwykle interesująca, a kilka pojedynków zakończyły dopiero tie-breaki. W lidze damskiej bardzo dobrą dyspozycje potwierdziły zawodniczki Sans Blague z Bytomia, które po raz drugi bez straty seta pokonały Fireballs. Bardziej zacięty pojedynek stoczyły Sokół Team i My Team. W pierwszym spotkaniu My Team wygrał zdecydowanie 3:0, natomiast teraz siatkarki Sokoła urwały przeciwniczkom jednego seta. Nie wystarczyło to jednak na awans do najlepszej trójki drużyn kobiecych.

Świetnie grające w rundzie zasadniczej zawodniczki Demetrix Volleyball w I rundzie play-off niespodziewanie przegrały 0:3 z drużyną Diamonds Tychy. Teraz mimo pełnej mobilizacji i ściągnięciu wszystkich najlepszych swoich zawodniczek Demetrix po pięciosetowym meczu ponownie uległy Tychom przegrywając 2:3.

W lidze męskiej Kadra Bobrek Bytom gładko pokonała Smandbud 3:0 i jest murowanym faworytem finałów. W drugim meczu zagrał dotychczas niepokonany Nomax oraz ZWS Bytom. W poprzednim spotkaniu Nomax wygrał 3:1, teraz było 3:0 i debiutant w rozgrywkach znalazł się w czołówce rozgrywek.

Mecz Latających Gwoździ i Lasowic był w opinii kibiców przedwczesnym finałem. W I rundzie wygrały Lasowice 3:1, w drugiej Latające Gwoździe zaczęły odrabiać straty, wygrywając dwa pierwsze sety. Jednakże sprawdziło się siatkarskie powiedzenie, kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. Po świetnym, stojącym na wysokim poziomie spotkaniu, do finału awansowały Lasowice. Latające Gwoździe, dwukrotny zwycięzca Ciderplas, po raz trzeci z rzędu będzie walczył o miejsca IV – VI.

Za dwa tygodnie, 2 kwietnia wielki finał i podsumowanie trzymiesięcznych zmagań w turnieju Ciderplas.