Martyna Żurek z Tarnowskich Gór zdobyła srebrny medal w dżudo

Martyna Żurek z medalem i dyplomem
Martyna Żurek z medalem i dyplomem arc
Martyna Żurek z Tarnowskich Gór została wicemistrzynią Miedzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek w dżudo. Martyna reprezentowała na zawodach UKS "Dwójkę" Tarnowskie Góry. Medal z tych zawodów przywiozła również jedna z zawodniczek "Ahinsy" Tarnowskie Góry.

Martyna Żurek z Tarnowskich Gór zdobyła srebrny medal podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek w dżudo w kategorii do 52 kg. Przeprowadzone w minioną sobotę zawody odbyły się w hali sportowej Czarnych Bytom, a wystartowali w nich najlepsi zawodnicy i zawodniczki z czterech województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Uczniowski Klub Sportowy "Dwójka" działający przy Publicznym Gimnazjum nr 2 Sportowym w Tarnowskich Górach reprezentowało na tych zawodach siedmioro zawodników, z czego sześcioro z nich jest aktualnie uczniami klasy sportowej o profilu judo ww. gimnazjum. Najlepiej z tej ekipy spisała się Żurek, która dotarła do finału, gdzie uległa zawodniczce Laurze Gruszczyńskiej z Zabrza.

- Wynik ten jest największym osiągnięciem tej zawodniczki w dotychczasowych startach. Wicemistrzostwo potwierdza, iż należy ona do czołowych zawodniczek naszego regionu. Piąte miejsca na tych zawodach zajęli Mateusz Charkot w kat. do 60kg, Krzysztof Pośpiech w kat. do 66kg, Michał Kłysz w kat. do 73kg i Jakub Kołodziej w kat. +81kg – mówi Dariusz Graf, trener tarnogórskiej Dwójki.

Do medalowego plonu tarnogórskich dżudoków na tych zawodach, krążek brązowy dorzuciła zawodniczka UKS Ahinsa, Martyna Nolewajka w wadze do 70 kg.