TS Gwarek Tarnowskie Góry pokonał Raków II Częstochowa w IV lidze

W pierwszym meczu Gwarka Tarnowskie Góry z Rakowem w sierpniu, częstochowianie wygrali Stanisław Wawszczak
TS Gwarek Tarnowskie Góry wygrał 17 listopada w Częstochowie z rezerwami Rakowa 1:0 (0:0) w meczu rundy rewanżowej IV ligi rozegranym awansem jeszcze tej jesieni.

TS Gwarek Tarnowskie Góry bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 73 minucie, a jej autorem był Sebastian Majecki, wprowadzony do gry w drugiej połowie spotkania. Majecki po indywidualnej akcji z prawej strony pola karnego, popisał się pięknym strzałem z dystansu w długi róg bramki Rakowa. Tym samym TS Gwarek Tarnowskie Góry zrewanżował się częstochowianom za sierpniową porażkę 2:1.

Zdjęcia i relacja z pierwszego meczu TS Gwarek Tarnowskie Góry z Rakowem II Częstochowa TUTAJ
– Pojechaliśmy po punkty, trzy a przynajmniej jeden. Nastawiliśmy się na grę defensywną i grę z kontry. Ta taktyka przyniosła sukces, tak bardzo potrzebny drużynie – mówi Jarosław Bryś, trener Gwarka.

TS Gwarek Tarnowskie Góry zajmuje obecnie 6 miejsce w tabeli, z liczbą punktów równą z Kamienicą Polską, ale wyprzedza ją lepszym stosunkiem bramek. – Mecze bezpośrednie liczą się dopiero po rozegraniu ich dwóch – wyjaśnia Bryś. W tabeli pierwszej grupy IV ligi śląskiej prowadzi Górnik Piaski (35 pkt.), przed Grunwaldem Ruda Śl. (33 pkt.) i Concordią Knurów (32 pkt.). Gwarek ma 24 pkt.