Adam Hnyda z Świerklańca na podium Grand Prix Polski pingpongowych weteranów

Adam Hnyda (drugi z lewej) wśród nagrodzonych zawodników
Adam Hnyda (drugi z lewej) wśród nagrodzonych zawodników ARC
Adam Hnyda (ATS Halex Świerklaniec) zajął drugie miejsce w VIII Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym rozegranym w Gniewie w kategorii wiekowej +75 lat.

W turnieju w Gniewie uczestniczyło 185 zawodników i zawodniczek z całej Polski, w tym kilku ze Śląska. Wśród kobiet w kategorii 40-49 lat piąte miejsce zdobyła Izabela Ślusarczyk z Chorzowa, a w kat. 50-59 lat również piąte miejsce wywalczyła Danuta Nowakiewicz z Katowic.

Hnyda już po raz szósty stanął na podium Grand Prix Polski, nie licząc złotego medalu zdobytego w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Weteranów w Międzyzdrojach. W finale VIII GP uległ Edwardowi Nowakowi 3:1 (11:7, 6:11, 11:3, 11:6). Aktualnie w klasyfikacji generalnej GP prowadzi Nowak, wyraźnie wyprzedzając Hnydę, co dało mu już pierwsze miejsce przed ostatnim IX GP, organizowanym 11-12 maja w Warszawie. Następnie reprezentacja polskich pingpongistów weźmie udział w Mistrzostwach Europy w Bremen (Niemcy). Nasz region oprócz Hnydy reprezentować będą Marian Strzałka i Witold Nowakowski (obaj z Gliwic) oraz Mirosław Lewczuk i D. Nowakiewicz (oboje z Katowic).

Po przyjeździe z Bremen czołówka polskich zawodników w dniach 14 - 16 czerwca będzie uczestniczyć w Mistrzostwach Polski Weteranów, organizowanych w Krakowie. W MP Hnyda zagra rozstawiony z numerem 2 w singlu i z numerem 1 w parze deblowej z Marianem Kwodawskim z Gliwic.

WYNIKI: kat.75+ VIII Grand Prix Weteranów: 1. Edward Nowak (Gdańsk), 2. Adam Hnyda (Świerklaniec), 3. Adam Sznajderski (Wrocław), 4. Stefan Żerdzicki (Wrocław).