Gwiazda Tarnowskie Góry w półfinałach III ligi siatktówki kobiet!

To był bardzo długi sezon dla siatkarek Gwiazdy. Tarnogórzanki walczyły o awans do półfinałów III ligi do przedostatniego meczu rundy zasadniczej Stanisław Wawszczak
Gwiazda Tarnowskie Góry w półfinałach III ligi siatkówki kobiet! Tarnogórzanki pokonały w swoim przedostatnim meczu rundy zasadniczej rywalki z Będzina, co daje im już start w półfinałach. Gwiazda Tarnowskie Góry, po Sokole Radzionków, to drugi zespół z powiatu tarnogórskiego, który zagra w półfinałach.

UKS Gwiazda Tarnowskie Góry w półfinałach III ligi siatkówki kobiet sezonu 2013/2014. Siatkarki Gwiazdy wywalczyły ten awans po rozegranym w ostatni weekend stycznia meczu MUKS Pasek Będzin 3:2 (34:32, 22:25, 25:20, 20:25, 15:9). Był to przedostatni mecz rundy zasadniczej rozgrywek o mistrzostwo III ligi kobiet w siatkówce grupy I.

Gwiazda Tarnowskie Góry w półfinałach III ligi po wygranej z Będzinem

Tarnogórzanki podejmowały na własnej sali bezpośredniego rywala do piątego miejsca w tabeli, dającego awans do rozgrywek półfinałowych. Liczne grono kibiców z niepokojem oczekiwało tego pojedynku, bowiem siatkarki Gwiazdy Tarnowskie Góry nie wygrały jeszcze w styczniu meczu na boisku.

Sytuację w tabeli zamieszała jeszcze wiadomość o zweryfikowaniu ostatniego przegranego meczu z SMS Sosnowiec na wygraną walkowerem. Powodem decyzji była gra w drużynie przeciwniczek nieuprawnionych zawodniczek, mających już za sobą zbyt dużą ilość meczy w drugiej lidze. Powodów do radości jednak nie było, bowiem punkty za walkower dostał też Będzin i jeszcze inne zespoły w tabeli. Grę w półfinałach dawało tarnogórzankom tylko zwycięstwo.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, a jego wynik 34:32 świadczy o zaciętości pojedynku. W drugim secie, choć przegrywaliśmy sześcioma punktami doszliśmy na 22:22 i … trzy błędy w przyjęciu sprawiły, że przeciwniczki wyrównały stan meczu na 1:1. W trzecim secie kontuzji doznała kapitan Gwiazdy, Magda Bałdyga i na boisko weszła za nią Dominika Siwy. Jej wejście sprawiło, że zespół zaczął grać inaczej, z zębem i wygrał seta 25:20.

W czwartym secie znowu rozkojarzone prowadzeniem tarnogórzanki, zagrały słabo i o wszystkim zdecydował tie-break. Pierwsze trzy piłki wygrały będzinianki, ale potem seria dobrych zagrywek sprawiła, że nasze objęły prowadzenie 10:4 i set zakończył się 15:9. Gwiazda Tarnowskie Góry wygrywa 3:2!

Gwiazda Tarnowskie Góry w półfinałach - opinia trenera

- To historyczny sukces Gwiazdy. Przypomnę, że przed rokiem walczyliśmy o utrzymanie. Liga była bardzo wyrównana i awans do półfinałów przyszedł z wielkim trudem. Cieszę się, że gramy dalej, że będziemy mieli okazje zagrać z innymi drużynami. Półfinał będziemy grali za trzy tygodnie w Dębowcu. Myślimy też już o przyszłym sezonie, dobrze byłoby pozyskać rozgrywającą, przyjmującą. Naszym celem jest zbudowanie silnej drużyny, która stabilnie będzie grała w czołówce trzeciej ligi – mówi Jacek Tarkiewicz, trener Gwiazdy.

Gwiazda Tarnowskie Góry w półfinałach razem z Sokołem Radzionków

Aktualnie Gwiazda Tarnowskie Góry zajmuje w tabeli piąte miejsce, premiowane awansem do półfinałów. Za nią jest Pasek Będzin ze stratą czterech punktów. Na pożegnanie rundy zasadniczej tarnogórzanki wyjadą za tydzień na mecz z liderem grupy I, z Silesią MOSiR Mysłowice. Drugi nasz trzecioligowy zespół, O&S Sokół Radzionków rozegrał już wszystkie swoje mecze i zajmuje w tabeli niezagrożone trzecie miejsce.