Odra Miasteczko Śląskie wygrała ze Spartą Lubliniec

Nowy trener Odry Miasteczko Śląskie
Nowy trener Odry Miasteczko Śląskie Stanisław Wawszczak
HKS Odra Miasteczko Śląskie pokonała meczu sparingowym Spartę Lubliniec 3:1 (1:1). Spotkanie rozegrano w niedzielne popołudnie na stadionie Walki Makoszowy. Pierwsi gola strzelili przeciwnicy, ale pod koniec pierwszej połowy wyrównał Piotr Chmurczyk. Po przerwie miasteczkowianie wyraźnie przeważali, a kolejne bramki strzelili Adam Kurkowski i znowu Chmurczyk. Stratą odniesioną w sparingu jest kontuzja podstawowego zawodnika Adriana Gatysa, który wrócił z nogą w gipsie po złamaniu kostki. Kolejny sparing w najbliższą sobotę z juniorami Górnika Zabrze.

- Najważniejszym celem na rundę wiosenną jest utrzymanie zespołu w okręgówce. To nie będzie łatwe zadanie, bo dolną połówkę tabeli tworzą bardzo wyrównane zespoły. Kluczem jest dobry start na wiosnę. Zaczynamy meczem wyjazdowym z Cyklonem Rogoźnik. Pięknie byłoby wygrać – mówi Marek Tomczyk, nowy trener Odry.

Tomczyk na ławce trenera zastąpił Tomasza Ligudzińskiego, ale to nie koniec zmian. W przerwie z zespołu odeszli Mariusz Frajer, który wyjechał do Niemiec, nie trenuje kontuzjowany Jakub Czyżewski, Daniel Miodek odszedł do Przyszłości Nowe Chechło, a zrezygnowali Jarosław Szczotka, Dariusz Banduch i Artur Karpowicz.

W sparingu ze Spartą zagrali Krzysztof Budny w bramce, Grzegorz Skowronek, Karol Niewolik, Krzysztof Sosinka, Adam Kurkowski, Piotr Chmurczyk, Piotr Krakowiak, Karol Podolski. Trzon kadry uzupełniają piłkarze z zespołu juniorów Dominik Knop, Mateusz Paczek i Świerc. Testowani są jeszcze Patryk Bruzda (Gwarek Tarnowskie Góry), Piotr Pawlak (Woźniki), Marcin Hoinkis (Ruch Radzionków), Dawid Kaczmarek, Łukasz Drabik, Jacek Hanak i Adrian Biela (wszyscy z Sokoła Orzech).

– Zawodnicy testowani trenują z nami, ale czy uda się ich załatwić, to na razie trudno przesądzać – kończy Tomczyk.