Ósemka Tarnowskie Góry Mistrzem Polski weteranów [ZDJĘCIA]

Weterani Ósemki Tarnowskie Góry zostali Mistrzami Polski
Weterani Ósemki Tarnowskie Góry zostali Mistrzami Polski Stanisław Wawszczak
UKHT Ósemka Tarnowskie Góry wygrała turniej o halowe mistrzostwo Polski weteranów w hokeju na trawie. Impreza odbyła się w miniony weekend na hali sportowej przy Parku Wodnym w Tarnowskich Górach.

Do rywalizacji stanęły Old Boys Poznań, Old Boys Gniezno, Old Boys Gąsawa, Old Boys Ciechocinek, Old Boys Stęszew, Old Boys Siemianowice Śląskie i dwa zespoły gospodarzy, Old Boys Tarnowskie Góry I i II. Regulamin mistrzostw przewidywał pojedynki z czasem gry 2 x 8 minut systemem „każdy z każdym”. W skład 6-osobowych zespołów, licząc razem z bramkarzem mogli wchodzić gracze mający ukończone 35 lat.

Pierwsi na parkiet wybiegli hokeiści z Poznania i Gniezna, którzy w meczu otwarcia zagrali na remis, 3:3. W kolejnym meczu zobaczyliśmy drugi zespół tarnogórskiej Ósemki. W jego składzie znaleźli się nasi najstarsi laskarze, a ich rywalem byli oldboje z Gąsawy. Po zaciętej grze nasi przegrali 1:2. Lepiej wypadł w inauguracyjnym pojedynku pierwszy zespół Ósemki, złożony z zawodników czynnie jeszcze uczestniczących w rozgrywkach drugoligowych. Pokonali oni oldbojów z Lipna Stęszew, odwiecznych przeciwników w rywalizacji o wejście do I ligi.

Pierwszy dzień mistrzostw Ósemka I zakończyła bez porażki wychodząc na czoło tabeli, natomiast ich kolegom z drugiego zespołu nie udało się odnieść żadnego zwycięstwa. Losy tytułu mistrzowskiego rozstrzygnęły się drugiego dnia. Pierwszy zespół odniósł kolejne trzy zwycięstwa, przegrywając tylko ostatni swój mecz, z Poznaniem 1:0. Wynik tego pojedynku ten nie miał już w tym momencie znaczenia. Jak się można było spodziewać, szczególnie zacięty był bratobójczy pojedynek obu naszych zespołów. Mecz poprzedziło wspólne zdjęcie, ale potem nie było już tak przyjacielsko. Obie strony nie zamierzały stosować taryfy ulgowej, walcząc nieustępliwie o każdą piłkę.

W 5 minucie pierwszego gola dla Ósemki I strzelił Marcin Zwierzykowski, potem jednak trwała wyrównana walka. W drugiej połowie zaczęły mnożyć się sytuacje dla pierwszego zespołu. Dwukrotnie bliski strzelenia kolejnej bramki był Tomasz Wilczęga, ale padła ona dopiero na 3 minuty przed końcem spotkania z rzutu karnego. Skutecznym egzekutorem znowu był Zwierzykowski. Chwilę później było już 3:0, kiedy to Wojtek Smoła w indywidualnej akcji najpierw położył bramkarza, a potem posłał piłkę do pustej bramki.

- Nasi koledzy myśleli, że to będzie dla nich łatwy pojedynek. Jak widać pomylili się – śmieje się Damian Siedlecki z Ósemki II. - Niektórzy z nas nie mieli kija 20 lat w ręku. Wszyscy jesteśmy z rocznika 1974. Zaczęliśmy treningi w IV klasie Szkoły Podstawowej nr 8 ze Stefanem Karmelitą. Zdobyliśmy tytuł mistrza Polski juniorów wygrywając w 1991 roku Ogólnopolską Spartakiadę Młodzieży. Wtedy po raz pierwszy Śląsk ograł Poznań. W naszym dorobku są medale z rozgrywek halowych. Jako oldboje wygraliśmy mistrzostwo Polski w 2013 roku w Siemianowicach Śląskich. Rozjechaliśmy się po kraju, więc teraz było ciężko o jakieś porządne przygotowania. Przeprowadziliśmy wspólnie raptem dwa treningi – dodaje.

W Ósemce I zagrali Paweł Karmelita, Wojciech Karwath, Arkadiusz Zych, Wojciech Smoła, Marcin Zwierzykowski, Tomasz Wilczęga i Duda, w drugim zespole Darek Masłyka, Daniel Siedlecki, Irek Starczyński, Krzysztof Maruszewski, Tomek Strzała, Jacek Olszanecki Ireneusz Musialik i Damian Drygała.