Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Gwarek pokonał Ruch Radzionków w sparingu 5:1 [FOTO+FILM]

Gwarek Tarnowskie Góry - Ruch Radzionków 5:1
Gwarek Tarnowskie Góry - Ruch Radzionków 5:1 Stanisław Wawszczak
Tarnogórski Gwarek pokonał Ruch Radzionków. Wprawdzie był to sparing, ale rozmiary porażki Cidrów pokazały, że IV-ligowy Gwarek poradziłby sobie spokojnie w III lidze piłkarskiej, gdzie aktualnie gra Ruch Radzionków.

Tarnogórski TS Gwarek pokonał Ruch Radzionków 5:1 (3:1). Mecz sparingowy rozegrano 8 marca na boisku zabrzańskiej Sparty, a pojedynek pomiędzy czwartoligowcem i trzecioligowcem oglądała spora grupa kibiców.

Runda wiosenna piłkarskich rozgrywek rusza 22 marca, więc wszyscy byli ciekawi formy swoich pupili. Dla obu zespołów to już jedne z ostatnich okazji na szlif formy, więc kibice zobaczyli prawie wszystkich zawodników obu ekip.

W Gwarku Tarnowskie Góry nie mogli wystąpić kontuzjowani Adam Krzęciesa i Sebastian Majecki, podstawowi gracze tarnogórzan, a Ruch wystąpił bez Tomasza Zdanowskiego, Adama Toszka, Łukasza Gada i Damiana Cziby, najskuteczniejszego napastnika cidrów.

Gwarek pokonał Ruch Radzionków - relacja ze sparingu

Radzionkowianie mocno zaczęli i już w pierwszych minutach spotkania mogli objąć prowadzenie. Na szczęście dla tarnogórzan ich szarżę zatrzymał w ostatniej chwili Adrian Masarczyk. W 11 minucie za faul w polu karnym na Bartoszu Polisie sędzia podyktował przeciw cidrom rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Sebastian Foszmańczyk i Gwarek objął prowadzenie.

Ruch Radzionków próbował atakować, ale przeciwnicy grali wyjątkowo uważnie, przechwytując niecelne podania. W 25 minucie jeden z takich przechwytów przez Bartosza Polisa, zakończył celny strzał z dystansu Macieja Polisa. Kiedy 9 minut później Bartek Polis w samotnym rajdzie zdobył trzecią bramkę, stało się jasne, że Ruchowi Radzionków ciężko będzie wyjść zwycięsko z tego pojedynku. Tuż przed przerwą Patryk Cepek wygrał pojedynek z obrońcą Gwarka Tarnowskie Góry i posłał piłkę obok Masarczyka do siatki. 3:1.

Po przerwie w drużynie cidrów na boisko wybiegli Tadeusz Urbainczyk i pozyskany w przerwie zimowej czarnoskóry Portugalczyk, Helder Rodrigues, wychowanek Sportingu Lisbona. Ruch ruszył żywiej do przodu i uzyskał w polu niewielką przewagę. Niestety, jego napastnicy nie potrafili skutecznie zagrozić bramce Grzegorza Homela, który w przerwie zmienił Masarczyka. Najlepszą okazję miał w 55 minucie Tadeusz Urbainczyk, który będąc w sytuacji sam na sam, przegrał pojedynek z Homelem.

Tarnogórzanie umiejętnie się bronili i groźnie kontratakowali. W 60 minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Foszmańczyka padła kolejna bramka, ale sędzia jej nie uznaje. W 77 minucie Bartosz Polis objechał wysuniętego mocno w polu karnym Rafała Strzelczyka, bramkarza cidrów i za jego plecami posłał piłkę do siatki. Wynik spotkania ustalił w 85 minucie Marcin Wujek po wrzutce z wolnego Macieja Polisa, posyłając piłkę piękną główką nad bramkarzem w okienko bramki Ruchu.

Gwarek pokonał Ruch Radzionków - opinie po meczu

- Trudno mi skomentować to spotkanie. Gra z naszej strony zupełnie się nie kleiła. Co prawda trener trochę eksperymentował, zmieniając ustawienie zespołu i nasze pozycje na boisku, ale to niczego nie usprawiedliwia. Dzisiaj zmarnowałem kilka niezłych okazji, ale jestem dobrze przygotowany do rundy wiosennej – mówi Tadeusz Urbainczyk, napastnik Ruchu.

Ze swojej gry był za to zadowolony Bartek Polis, lider statystyk na najlepszego strzelca w I grupie IV ligi, no i w klubie. - Jesienią strzeliłem 13 bramek i mam nadzieję, że wiosną to poprawię. Dzisiaj trafiłem celnie dwukrotnie, byliśmy lepszym zespołem od Ruchu, mądrzej grającym. Wierzę, że wiosną będziemy dalej piąć się w górę tabeli – komentował po meczu B. Polis.

- Cóż, cieszymy się, bo sparing miał charakter meczu derbowego, co wyraźnie podniosło jego prestiż. Rywalizacja pomiędzy naszymi klubami trwa już wiele lat. Moi zawodnicy zagrali dzisiaj ambitnie, blisko przeciwników, nie ustępowali im technicznie na boisku. Widać efekty pracy w okresie przygotowawczym. Pozostał jeszcze jeden sparing z Fortuną Gliwice, szukamy miejsca do jego rozegrania. Trenujemy 4 x w tygodniu plus sparing. Kadra pierwszej drużyny jest stabilna. W przerwie zimowej odszedł tylko Piotr Krakowiak, a przyjdzie mój wychowanek, Mateusz Cieślik z Fortuny Gliwice. Na inaugurację zagramy u siebie z Wyzwoleniem Chorzów. To przeciwnik do pokonania. Potem czeka nas wyjazd do Górnika Piaski, lidera naszej grupy - mówi Jarosław Bryś, trener Gwarka.

- Na pięć bramek, które zdobył przeciwnik, cztery były naszymi prezentami. Defensywa była dzisiaj ustawiona eksperymentalnie, a szanse gry dostali zawodnicy z szerokiej kadry. Oddaliśmy pole przeciwnikowi, popełniając przy braku zaangażowania trampkarskie błędy. Tarnogórzanie bardziej chcieli wygrać, a moi zawodnicy myśleli, że pojedynek z niżej notowanym przeciwnikiem sam się ułoży. Ten sparing jest jakąś lekcją pokory, ale zespół potrafi wygrywać, co pokazaliśmy wcześniej w sparingach – zapewnia Wojciech Osyra, trener Ruchu.

Ruch Radzionków - spore zmiany w składzie na rundę wiosenną III ligi

W drużynie cidrów zaszły spore zmiany. Na boisku nie zobaczymy już Michała Farkasa, Macieja Wierzbickiego, Tomasza Twardawy, Wojciecha Sysiaka, Marcina Zawrzykraja i Daniela Sobasa. Do zespołu doszli Kamil Pysno (MKS Myszków), Łukasz Dębski (LKS Czaniec), Łukasz Janczarek (LZS Leśnica), Jakub Szramek (Stadion Śląski) i Portugalczyk Helder Rodrigues (Czarni Otmuchów). W związku z odejściem Wierzbickiego do GKS Katowice, rezerwowego golkipera w klubie trenują dwaj bramkarze, Rafał Strzelczyk z Orła Miedary i Dariusz Strzelczyk z Orła Nakło Śl. Najpoważniejszym osłabieniem Ruchu jest odejście Farkasa, wybranego przez kibiców najlepszym zawodnikiem jesieni 2013.

Ruch zajmuje aktualnie w tabeli 7. miejsce i w związku z czekającą nas reorganizacją rozgrywek pilnie potrzebuje punktów. Nie będzie łatwo, bo czekają na niego silne zespoły i sporo meczy zagra na wyjeździe. Pierwszy mecz na wiosnę rozegra z rezerwami Piasta w Gliwicach. Tu jest pierwsza niewiadoma, co do składu gości, bo zależeć on będzie od tego ilu zawodników zejdzie z pierwszej drużyny. Potem cidry podejmą Skrę Częstochowa, lidera III ligi i pewnego kandydata do awansu, następnie czekają ich derby w Szombierkach i wyjazd do wicelidera, Górnika Wesoła.

RUCH RADZIONKÓW – GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:5 (1:3)
BRAMKI: Cepek (42) – Foszmańczyk (12, karny), M. Polis (25), B. Polis (34, 78), Wujek (85)

RUCH: Rafał Strzelczyk – Mateusz Sroka, Tomasz Wandzik (58, Mariusz Korzeniowski), Kamil Pysno, Łukasz Dębski – Patryk Cepek (46, Tadeusz Urbainczyk), Marcin Hoinkis (29, Jakub Szramek), Tomasz Suchecki (67, Wojciech Popiel), Rafał Zaborowski – Damian Sadowski, Łukasz Janczarek (46, Helder Rodrigues).

GWAREK: Adrian Masarczyk (46, Grzegorz Homel) – Marcel Panak (46, Ibrom), Bartłomiej Cymerys, Patryk Timochina, Wojciech Kowalski – Ireneusz Poloczek, Tomasz Gajda (76, Tymoteusz Tankowski), Marcin Wujek, Sebastian Foszmańczyk (73, Artur Jabłoński), Maciej Polis – Bartosz Polis.