18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

KRÓTKO: Młodzi koszykarze KKS Tarnowskie Góry rozbili Zagłębie Sosnowiec

KKS Tarnowskie Góry wysoko pokonał MKKS Zagłębie Sosnowiec 91:47 w meczu X kolejki rundy rewanżowej rozgrywek o mistrzostwo Śląska młodzików młodszych (MU-13). Tarnogórski klub ciągle poszukuje nowych graczy. Kolejny nabór już 26 stycznia.

Tarnogórscy koszykarze, którzy podejmowali przeciwników na sali sportowej II LO im. St. Staszica występowali w roli faworytów. W pierwszej rundzie tarnogórzanie wygrali w Sosnowcu 69:30, ale Zagłębie w tabeli zajmowało miejsce tuż za naszymi koszykarzami z tą samą ilością punktów i z tego względu wynik tego pojedynku był niezwykle ważny.

W naszej drużynie nadal brakuje Gregoria Mendozy-Szmita, kapitana i lidera naszego zespołu, który podczas grudniowego meczu z Pogonią Ruda Śl. doznał kontuzji skręcenia stawu skokowego. Zabrakło również Wiktora Litwińskiego i Bartka Głogusza. Było to utrudnienie dla Rafała Łukomskiego, trenera drużyny MU-13 KKS-u, bowiem rozgrywki młodzików prowadzone są systemem Passarella, według którego w dwóch pierwszych kwartach muszą na parkiecie występować dwie różne piątki.

Po wygraniu pierwszej kwarty przez tarnogórzan, w drugiej sosnowiczanie zaczęli gonić wynik i doszli KKS na cztery punkty. W tym okresie gry nasi młodzi koszykarze pudłowali niemiłosiernie. Na szczęście zaczęli grać skuteczniej i na dużą przerwę schodzili prowadząc 39:26. W kolejnych kwartach KKS grał szybko i skutecznie, często przechwytując piłkę już na połowie przeciwnika, powiększając nieustannie swoją przewagę.

– Chłopcy zagrali swoje, choć można mieć uwagi do skuteczności rzutowej. Aktualnie straciliśmy szanse na zajęcie miejsca w pierwszej czwórce i grę w finałowej ósemce. Sądzę, że po zakończeniu rundy rewanżowej rozgrywek, będziemy grać w lidze o miejsca 9-16. O wszystkim zdecydowały przegrane mecze z Pogonią i z MKS Dąbrowa Górnicza. W ubiegłym roku ta grupa chłopców też była 13. na Śląsku w minikoszykówce – mówi trener Łukomski.

W KKS ćwiczą jeszcze dziewczyny i kadeci oraz grupy chłopców roczniki 2001, 2002. Zajęcia z nimi prowadzą trenerzy Halina Skorek, Radosław Kuciński, Mikołaj Parkietny i Michał Zalewski.

W najbliższą w sobotę, 26 stycznia, o godz. 11 na sali sportowej II LO im. Staszica odbędzie się nabór do klubu koszykarskiego wraz z testami sprawnościowymi dla dzieci szkół podstawowych (roczniki 2001-2003 i młodsi).

KKS TARNOWSKIE GÓRY – MKKS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 91:47 (17:10, 22:16, 26:11, 26:10).
KKS: Daniel Krasoń (11 pkt.), Sebastian Tobor (12), Dawid Biegaj, Paweł Borkowski (8), Patryk Połczyński (26), Jakub Jelonek (10), Mikołaj Walosek (9), Szymon Karolczak, Adam Gloc (2), Dawid Michalik, Jakub Szczerba (13).